Clubday Results for Nov 2014

Cadet

1. Jesse Free   2. Ben Stewart

Juniors

1. Nathan Dahm   2. Josh Donohue   3. Jack Duncan   4. Jordan Sebire   5. Samuel Cronin

Clubclass

1. Mike Larsen   2. James Price   3. Timothy Scott   4. Chris Smyth   5. Joshua Logan

Rotax Max Light

1. Aaron Lawson   2. Alan Burgess   3. Robert Burrowes   4. Jason Smith   5. Thomas Batt 6. Edward Kelly

Rotax Max Heavy

1. Karl Cameron   2. Brent Melhop   3. Darren Conway   4. Peter Hoare   5. Rob Marson   6. Dion Williams

Open

1. Glen Shingleton     2. Darren Connell

Here is the full Results sheet.


Clubday Results for Oct 2014

Cadet

1. Louis Redsaw   2. Daniel Austin   3. Jenson Bate   4. Logan Manson   5. Jesse Free   6. Cate Redshaw

Junior Restricted

1. Ethan Donohue   2.  Matt Fox

Juniors

1. Maddy Stewart   2. Josh Donohue   3. Nathan Dahm   4. Adam Spurgeon (Y)   5. Kurt Longstaff   6. Jack Duncan

Clubclass

1. James Price   2. Chris Smyth   3. Joshua Logan

Rotax Max Light

1. Jason Smith   2. Aaron Lawson   3. Julian Osborne   4. Brent Melhop   5. Thomas Batt   6. Ashleigh Stewart

Rotax Max Heavy

1. Karl Cameron   2. Brent Melhop   3. Rob Marson   4. Dion Williams   5. Darren Maguire   6. Dave Shadwell

Open

1. Peter Hoare


Here is the full Results sheet.

Clubday Results for Aug 14

Cadet

1. Jesse Free

Junior Restricted

1. Rianna Omeara-Hunt   2. Ethan Donohue (Mini ROK)   3. Kurt Longstaff

Junior

1. Bayley Walker   2. Nathan Dahm (Jmax)   3. Michael Vaughn   4. Jack Duncan (Jmax)

Clubclass

1. James Price   2. Chris Smyth   3. Joshua Logan

Yamaha Light

1. Tim Scott

Rotax Max Light

1. Aaron Lawson   2. Jason Smith   3. Thomas Batt   4. Brent Melhop   5. Julian Osborne   6. Wade Noedl

Rotax Max Heavy

1. Darren Maguire   2. Rob Marson   3. Marc Collis   4. Dan Isaac

Open

1. Peter Hoare   2. Karl Cameron   3. Glenn Shingleton   4. Joel Arcus

Here is the full Results sheet.

Clubday Results for Jul 14

Cadet

1. Thomas Greer   2. Jesse Free   3. Ryan Greer

Junior Restricted

1. Ethan Donohue

Vortex Mini ROK

1. Ryan Wood

Clubclass

1. James Price   2. Chris Smyth

Rotax Max Light

1. Brent Melhop   2. Thomas Batt   3. Jason Smith   4. Julian Osborne   5. Alan Burgess   6. Darren Conway

Rotax Max Heavy

1. Dion Williams   2. Dave Wilson   3. Rob Marson

Open

1. Karl Cameron

Click Here for the full Results sheet.

Clubday Results for Jun 14

Cadet

1. Jesse Free

Junior Restricted

1. Ryan Wood   2. Rianna Omeara-Hunt   3. Nathan Dahm   5. Josh Alston

Juniors

1. Ethan Hourigan   2. Adam Spurgeon

Clubclass

1. Mike Larsen   2. Dion Williams   3. Chris Smyth   4. Joshua Logan   5. James Price 

Rotax Max Light

1. Charlotte Oram   2. Brent Melhop   3. Alan Burgess   4. Jason Smith   5. Julian Osborne   6. Aaron Lawson

Rotax Max Heavy

1. Karl Cameron   2. Darren Conway   3. Dave Wilson

Open

1. Peter Hoare

Click Here for the full Results sheet.

2014 Club Champs

Cadets

1. Thomas Greer   2. Ryan Greer

Junior Restricted

1. Josh Donohue   2. Ryan Wood   3. Rianna O'Meara-Hunt   4. Ethan Donohue   5. Nathan Dahm   6. Josh Alston

Junior Restricted GP

1. Ryan Wood   2. Ethan Donohue   3. Rianna O'Meara-Hunt   4. Nathan Dahm   5. Josh Donohue

Junior Yamaha

1. Jared Parker   2. Bayley Walker   3. Ethan Hourigan   4. Ronan Murphy   5. Adam Spurgeon

Junior Yamaha GP

1. Bayley Walker   2. Jared Parker   3. Ronan Murphy   4. Adam Spurgeon

Clubclass

1. Mike Larsen   2. Alan Burgess   3. Dion Williams   4. Joshua Logan   5. Jason Sutherland   6. Chris Smyth

Rotax Max Light

1. Brent Melhop   2. Patrick Davy   3. Charlotte Oram   4. Karl Cameron   5. Aaron Lawson   6. Jason Smith

Senior GP

1. Brent Melhop   2. Julian Osborne   3. Aaron Lawson   4. Karl Cameron   5. Robert Marson   6. Darren Conway

Click Here for the full Results sheet.


Clubday Results for Apr 14

Cadet

1. Dylan Lomax   2. Thomas Greer   3. Ryan Greer

Junior Restricted

1. Josh Donohue   2. Ryan Wood   3. Ethan Donohue   4. Nathan Dahm   5. Matt Fox

Juniors

1. Bayley Walker   2. Adam Spurgeon   3. Jack Duncan   4. Ben Ruby (FJ)

Clubclass

1. Mike Larsen   2. Jason Sutherland   3. Alan Burgess   4. Dion Williams   5. James Price   6. Joshua Logan

Rotax Max Light

1. Charlotte Oram   2. Brent Melhop   3. Patrick Davy   4. Jason Smith   5. Robert Burrowes   6. Shane Wood   7. Aaron Lawson   8. Brendon Lee   9. Dale Walker-Hall

Rotax Max Heavy

1. Karl Cameron   2. Darren Conway   3. Rob Marson   4. Dave Wilson

Open

1. Peter Hoare   2. Joel Arcus

Click Here for the full Results sheet.

Clubday Results for Mar 14

Junior Restricted

1. Josh Donohue   2. Ryan Wood   3. Rianna O'Meara-Hunt   4. Nathan Dahm

Junior

1. Ethan Hourigan   2. Jack Duncan

Clubclass

1. Alan Burgess   2. Jason Sutherland   3. Chris Smyth   4. Joshua Logan   5. James Price

Rotax Max Light

1. Charlotte Oram   2. Brent Melhop   3. Jason Smith   4. Robert Burrowes   5. David Sharp   6. Dale Walker-Hall   7. Julian Osborne

Rotax Max Heavy

1. Karl Cameron   2. Rob Marson

Open

1. Peter Hoare

Click Here for the full Results sheet.

CLUBDAY RESULTS FOR FEB 14

Junior Restricted

1. Nathan Dahm   2. Josh Alston

Junior

1. Nick Evans (FJ)   2. Thomas Batt (FJ)   3. Ethan Hourigan   4. Adam Spurgeon

Clubclass

1. Jeremy Smyth   2. Alan Burgess   3. Jason Sutherland   4. Chris Smyth   5. James Price

Yamaha Light

1. Edward Kelly

Rotax Max Light

1. Charlotte Oram   2. Brent Melhop   3. Jason Smith   4. David Sharp   5. Aaron Lawson   6. Robert Burrowes

Rotax Max Heavy

1. Karl Cameron   2. Darren Conway (M)    3. Rob Marson   4. Darren Maguire   5. Dave Wilson (M)

Open

1. Peter Hoare

Click Here for the full Results sheet.


Clubday Results for Jan 14

Cadets

1. Ethan Donohue   2. Thomas Greer   3. Ryan Greer   4. Ben Stewart

Junior Restricted

1. Josh Donohue   2. Rianna O'meara-Hunt   3. Ryan Wood   4. Nathan Dahm   5. Kurt Longstaff

Junior

1. Bayley Walker   2. Madeline Stewart   3. Ashleigh Stewart   4. Robert Burrowes

Clubclass

1. Jason Sutherland   2. Joshua Logan   3. Chris Smyth  4. James Price   5. Craig Wagner

Yamaha Light

1. Edward Kelly

Rotax Max Light

1. Charlotte Oram   2. Brent Melhop   3. Julian Osborne   4. Dominic Crossman   5. Jason Smith   6. Brendan Lee

Rotax Max Heavy

1. Karl Cameron   2. Darren Maguire   3. Darren Conway   4. Dave Wilson   5. Rob Mason   6 Marc Colliss

Open

1. Peter Hoare   2. Glenn Shingleton

Click Here for the full Results sheet.